Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Kto będzie oceniał

Czternaścioro jurorów oceniać będzie 95 zespołów tanecznych i 72 wokalistów (solistów i zespołów), w sumie 2342 uczestników 35. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Pierwsi uczestnicy i jurorzy przyjadą do Konina 4 czerwca. I się zacznie!


 
 

Festiwal zawsze ma dwa oblicza. Jedno to znakomita zabawa, druga – rywalizacja, ale rozumiana także jako nauka, współpraca i spotkanie artystycznych dusz. Nad tak rozumianą rywalizacją, czuwać będą dwa zespoły jurorów, międzynarodowe, oceniające tancerzy i wokalistów. Oto ich składy.

Jury zespołów tanecznych

1. Stanisław (Stas) Kmieć, USA, choreograf, pedagog
Tancerz Boston Ballet i Metropolitan Opera Ballet. Laureat prestiżowej nagrody choreografów i kompozytorów Broadway – DanceBreak 2007. Od 2011 r. dyrektor artystyczny Ballet Western Reserve w Youngston.

2. Katarzyna Skawińska, Polska, choreograf, wykładowca tańca współczesnego i kompozycji
Laureatka festiwali teatrów tańca w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Grecji i Włoszech. Od 2004 r. członek International Dance Council CID – UNESCO. Popularyzatorka tańca współczesnego, realizatorka własnego projektu Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.
Przewodnicząca jury.

3. Jiří Hubený, Czechy, choreograf, pedagog
Prezydent Czeskiej Organizacji Tańca, członek Czeskiego Związku Nauczycieli Tańca. Nauczyciel tańca towarzyskiego oraz studiów kwalifikacyjnych dla instruktorów tańca; założyciel Szkoły Tańca „Hubený”.

4. Anne Mari Furseth, Norwegia, tancerka, choreograf, pedagog
Specjalistka międzynarodowa w slowdance oraz freestyle. W 2006 r. otrzymała nagrodę honorowa klubu Dancefoten. Ambasador Dance Factory w Norwegii.

5. Jarosław Staniek, Polska, reżyser, choreograf, tancerz
Wielokrotny mistrz Polski w breakdance. Autor choreografii pierwszego polskiego filmu tanecznego „Kochaj i tańcz”. Związany m.in. z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej.

6. Sasha Oshkin, Rosja, choreograf, tancerz, pedagog, nauczyciel masterclass street dance
Mistrz tańca w street dance. Wykładowca w Jack’s Garret Dance School. Prowadzi zajęcia szkoleniowe dla początkujących i zaawansowanych.

7. Iwona Ciok, Polska, choreograf, tancerz, sędzia tańca towarzyskiego
Członek Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego.

8. Dariusz Intrys, Polska, tancerz, choreograf
Instruktor tańca w Konińskim Domu Kultury, kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Konin. Sędzia freestyle i jazz dance w Polskiej Federacji Tańca, wykładowca tańca współczesnego oraz tańców ludowych i narodowych.
Sekretarz jury.


Jury wykonawców śpiewających

1. Krzysztof Antkowiak, Warszawa, muzyk, wokalista, kompozytor
Laureat Złotego Aplauzu 7. Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w 1986 roku za piosenkę Lionela Richie „Hello”. Uczestnik „Dyskoteki Pana Jacka”, laureat Złotej Płyty za „Zakazany owoc”. Kompozytor utworów dla m.in. Kasi Stankiewicz, Justyny Steczkowskiej, Kai Paschalskiej.

2. Krystyna Piotrowska, Warszawa, muzyk, kompozytor, pedagog
Zajmuje się także promocją młodych talentów wokalnych za granicą.

3. Anna Serafińska, Warszawa, muzyk, wokalistka jazzowa, pedagog
Absolwentka wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach; prodziekan Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie. Laureatka licznych nagród, wyróżnień i stypendiów; obecnie prowadzi swój nowy zespół "Anna Serafińska Groove Machine" (Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn i Artur Lipiński).

4. Janusz Tylman, Warszawa, pianista, kompozytor, aranżer
Twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali; współpracuje z teatrami muzycznymi w Polsce, Europie, w Stanach Zjednoczonych; uczestnik programu TVP2 „Śpiewające fortepiany” oraz trener wokalny w programie TV Polsat „ Jak oni śpiewają”.
Przewodniczący jury.

5. Snezhana Polihronova-Karnolsky, Sofia (Bułgaria)
Dyrektor międzynarodowych festiwali w Bułgarii i we Włoszech.

6. Viktor Leis, Berlin, Berlin (Niemcy), producent muzyczny
Dyrektor międzynarodowych festiwali w Czechach, Hiszpanii i w Niemczech.

7. Derejan Geperidze, Poti (Gruzja)
Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Tetri Tolia”.

8. Elżbieta Gierasimow-Zakowany, Konin, pedagog, instruktor teatralny
Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze. Pracownik Konińskiego Domu Kultury, specjalistka z zakresu recytacji, dykcji i emisji głosu; organizatorka zespołów teatralnych, reżyser i choreograf przedstawień teatralnych; stworzyła w KDK Scenę Amatora Teatru „Feniks”, działającą od 2005 r.
Sekretarz jury.
 

 
serv kdkkonin