Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Regulamin 36. Festiwalu

Szanowni Państwo, Ladies and Gentlemen, Yважаемые Дамы и Господа 36. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca czas zacząć. Na początek publikujemy regulamin 36. Festiwalu. Zawarte w nim zapisy są sumą starań Konińskiego Domu Kultury o zorganizowanie Festiwalu na najwyższym poziomie artystycznym i najbardziej przyjaznym uczestnikom.


Przypomnijmy - pierwsza impreza odbyła się 28-30 września 1979 roku pod nazwą Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Pięć lat później do tancerzy dołączyli wokaliści i konfrontacje stały się Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalem Piosenki i Tańca. Kiedy na konińskiej estradzie zaczęli pojawiać się mali artyści z zagranicy, festiwal stał się imprezą międzynarodową.

Kolejną edycję Festiwalu zaplanowaliśmy na 10-14 czerwca 2015 r. Wcześniej odbędą się eliminacje: wokalistów „na żywo” w Koninie 13-15 marca, zespołów tanecznych w kwietniu na podstawie programów zarejestrowanych na płytach DVD.

– Mamy nadzieję, że Państwa udział w kolejnych szczeblach festiwalowych eliminacji i w wielkiej gali przyczyni się do stworzenia już 36. Wielkiego Święta Piosenki, Tańca i Radości. W końcu, jak śpiewają co roku wszyscy uczestnicy z akompaniamentem Konin Band Orchestra: „Wpadnij, wpadnij do Konina, tu kariera się zaczyna...” – mówi Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK i dyrektor Festiwalu.

Zapraszamy do szczegółowego przestudiowania regulaminu (teksty do pobrania w zakładce regulaminy). W razie pytań – odsyłamy do regulaminu i podanych w nim wszystkich niezbędnych informacji.
 

serv kdkkonin