Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Czekamy na nowe piosenki

Kolejny konkurs kompozytorski, już czwarty, na piosenkę dziecięcą i młodzieżową ogłasza Koniński Dom Kultury. – Przyczynkiem do ogłoszenia konkursu są w szczególności kolejne edycje Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie oraz rozwijanie wrażliwości słuchaczy poprzez dostarczanie im utworów o najwyższej wartości artystycznej – mówi Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK.


Piosenek dla dzieci i młodzieży wciąż brakuje. W czasie Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca młodzi wokaliści najczęściej wybierają standardy. – Z jednej strony to dobrze, bo nasiąkają najlepszymi wzorami, z drugiej – nie zawsze wybierają piosenkę stosowną do swego wieku, wrażliwości i umiejętności, po trzecie zaś – nadal czekamy na nowe przeboje pisane specjalnie dla dzieci do lat 16 – mówił Janusz Tylman, przewodniczący jury dzieci śpiewających, podczas tegorocznego 35. Festiwalu. – Dlatego świetną propozycją jest organizowanie konkursu na piosenkę dziecięcą i młodzieżową, zwłaszcza, że obok amatorów startują także uznani twórcy.

Na naszych łamach publikujemy regulamin kolejnego konkursu na piosenkę dziecięcą i młodzieżową. – Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konkursie na piosenkę dziecięcą i młodzieżową. Przyczynkiem do ogłoszenia konkursu są w szczególności kolejne edycje Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie i chęć podpowiadania uczestnikom Festiwalu repertuaru odpowiedniego dla młodych wykonawców. Ważne jest także rozwijanie wrażliwości słuchaczy poprzez dostarczanie im utworów o najwyższej wartości artystycznej – twierdzi Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor Konińskiego Domu Kultury, organizatora konkursu i festiwalu.

KDK organizuje czwarty już konkurs, przy współudziale Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR, na piosenkę dziecięcą i młodzieżową we wszystkich kategoriach wiekowych przewidzianych regulaminem festiwalu: do 8 lat, 9-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat. - Liczymy, że powstaną piosenki napisane pod konkretne kategorie wiekowe, także pod kątem festiwalowego koncertu galowego, ale nie tylko. Mamy nadzieję na „pojawienie” się piosenek bawiących, cieszących, uczących, bardzo scenicznych i tak dalej – mówi dyrektor KDK. Twórcom przypominamy, że kolejny, 36. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, „znakomite miejsce do promowania twórczości kompozytorskiej i literackiej”, odbędzie się w dniach 10-14 czerwca 2015 r.

I jeszcze informacja dla uczestników konkursu kompozytorskiego: w razie pytań prosimy zwracać się do Biura Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, którym kieruje Ryszard Jarosław Piotrowski (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 63 211 31 30 w. 22. Warto też zaglądać na stronę festiwalową www.festiwaldzieciecy.pl, stronę Konińskiego Domu Kultury www.kdk.konin.pl oraz www.kulturalnykonin.pl, gdzie zamieszczane są bieżące informacje festiwalowe i konkursowe.
Regulamin konkursu publikujemy w zakładce obok – REGULAMINY.
 


 
serv kdkkonin