Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal w krainie czarów

Jest zamek, jest lustro i książka. Zdzisław Siwik, grafik tworzący w Konińskim Domu Kultury, dłuuugo słuchał opowieści i planów, jaki powinien być tegoroczny 36. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Z tego słuchania powstał festiwalowy plakat.

Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor Festiwalu i jednocześnie dyrektor Konińskiego Domu Kultury, twierdzi, że „od lat festiwal jest swego rodzaju krainą czarów, w której niemożliwe staje się możliwe. Co roku my, organizatorzy, a wraz z nami uczestnicy festiwalu, przechodzimy przez lustro, niczym Alicja, sprawdzając, czy da się zorganizować coś, w co trudno wielu uwierzyć. Dopóki tu, do Konina, na festiwal nie przyjadą tłumy wykonawców absolutnie niezwykłych. Pamiętacie ten fragment rozmowy Alicji, bohaterki powieść Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”, z Królową?
 

 Alicja roześmiała się. – Nie ma celu próbować – powiedziała – nikt nie może uwierzyć w rzeczy niemożliwe.
– Wydaje mi się, że niewiele masz wprawy – powiedziała Królowa. – Gdy byłam w twoim wieku, wprawiałam się co dnia przez pół godziny. Ach, czasem udawało mi się uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem.


– Przyznajemy szczerze – jeszcze nie udaje się nam „uwierzyć w sześć niemożliwych rzeczy już przed śniadaniem”, ale faktem jest, że 36. Festiwal ruszy już za niespełna miesiąc. Jego Krainę Czarów zapowiada plakat. Bardzo cieszymy się na przyjazd około 2500 młodych artystów. Pamiętajcie: lustro już czeka, by każdy z Was mógł, jak Alicja, uwierzyć w niemożliwe – mówi Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz.   

serv kdkkonin