Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Ważna lista

Z radością informujemy, że rośnie lista osób, instytucji i firm, które wspierają Koniński Dom Kultury w organizacji tegorocznego 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2012. To oznacza, że organizatorzy już nie muszą stawać na głowach, wystarczy, że na głowach staną wykonawcy festiwalu, by się porządnie zaprezentować.


Patronat Honorowy nad festiwalem sprawują: minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, prezydent Konina Józef Nowicki oraz Rzecznik Praw Dziecka RP i Polski Komitet Narodowy UNICEF.

Patronat medialny zdecydowały się objąć nad festiwalem: TVP1 i TVP Polonia a także Polska Agencja Prasowa.

Naszymi Partnerami w organizacji festiwalu są: Urząd Miejski w Koninie, Obiekt Rekreacyjno-Sportowy RONDO w Koninie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie, Dom Kultury „Oskard”, Miejski Zakład Komunikacji w Koninie i Hotel „Konin”

Długa jest lista mediów współpracujących z organizatorami przy relacjonowaniu przygotowań do festiwalu a za chwilę relacjonowaniu jego przebiegu: www.kulturalnykonin.pl, Radio „Konin”, Radio „Planeta”, „Głos Wielkopolski”, „Przegląd Koniński”, „Kurier Koniński”, Tygodnik Bezpłatnych Ogłoszeń ,,Ogłoszeniak”, www.konin24.info, portal Wielkopolski Wschodniej LM.pl, portal miejski konin.pl, portal wkonin.pl, Portal Młodzieżowy Konin oraz Telewizja Informacyjna Konin.

Sponsorzy - to lista, która zawsze cieszy każdego organizatora imprez kulturalnych. Nas szczególnie, bowiem do naszego miasta zjedzie przecież około 2 tysięcy gości z całego kraju i z zagranicy. Z jednej strony – warto stworzyć uczestnikom jak najlepsze warunki do pokazania efektów swojej pracy, z drugiej – nie ukrywajmy, chcemy wszystkim gościom pokazać nasz region od jak najlepszej strony.

A zatem na liście dobrodziejów festiwalowych są: Zespół Elektrowni PAK SA, Konińska Izba Gospodarcza, Hydrostal, Polska Federacja Tańca, Polski Związek Tańca FREESTYLE, AquaKon, Eden, ProArti, InterMarche, Confetti Art, TUI, Łuksza, Dalen, MPEC – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie, PGKiM – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska MONA w Koninie a także wojewoda wielkopolski Piotr Florek i Kazimierz Pałasz, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Dodajmy, że organizatorów festiwalu wsparły też Konińska Fundacja Kultury i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Ten ostatni współfinansuje projekt, opracowany przez Konińską Fundację Kultury, zatytułowany „Promocja Wielkopolski poprzez markę Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie” (w ramach konkursu ofert „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”). Wsparcie to pomoże w rejestracji i zrealizowaniu trzech programów – reportaży telewizyjnych o festiwalu, które wyemitują TVP PR. I i TVP Polonia.         
 

serv kdkkonin