Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Rozpoczęły się przesłuchania wokalistów w kategorii 12-13 lat

Piosenką ,,Nie ma jak u mamy” w wykonaniu Marytyny Ćwik z Koszalina rozpoczął się trzeci, i zarazem ostatni, dzień przesłuchań w Ogólnopolskich Eliminacjach Dzieci Śpiewających do 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Przed jury wystąpi dzisiaj 76 wokalistów w wieku od 12 do 13 lat.


Młodzi artyści przyjechali do Konina między innymi z Bielawy, Poznania, Włocławka, Rzeszowa, Gdyni, Warszawy i Suwałk. Łączy ich jedno – zamiłowanie do muzyki.
Młodzież przesłuchuje jury w składzie: Joanna Stefańska-Matraszek, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyki, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej; Wanda Kwietniewska, muzyk, wokalistka; Janusz Tylman, muzyk, kompozytor, pianista, aranżer – przewodniczący jury; Ryszard. J. Piotrowski, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej dyrygentura, kierownik Biura Festiwalu w KDK.

Nominacje do udziału w 37. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, wręczone zostaną najlepszym wykonawcom Eliminacji około godziny 15.15


Foto: Zdzisław Siwik
 

serv kdkkonin