Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Jurorzy 40. Festiwalu

Trzynaścioro artystów z Polski i zagranicy, twórców z uznanym dorobkiem artystycznym, oceniać będzie uczestników 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca.  
 

 
W jubileuszowym Festiwalu udział weźmie 2500 młodych artystów z 15 krajów. Wszyscy utalentowani i pełni ekspresji. Jak ocenić ich pracę, komu przyznać Grand Prix, komu Aplauzy – to zadanie dwóch zespołów jurorów: jednego oceniającego wokalistów, drugiego zespoły taneczne. W każdym zasiadać będą uznane postaci świata artystycznego. Są wśród nich kompozytorzy, autorzy tekstów, wokaliści występujący na największych estradach, zdobywcy licznych nagród, choreografowie, tancerze, także pedagodzy i wykładowcy na uczelniach artystycznych, z Polski i kilku krajów. Przypuszczamy, ba – jesteśmy pewni, że nie będą mieli łatwej pracy, bowiem prezentować swoje umiejętności będą niezwykli artyści: najmłodsi będą mieli 5 lat, najstarsi 16, wszyscy wspaniali. Problemem jury będzie, jak wskazuje doświadczenie, wybranie ze wspaniałych tych najwspanialszych. Oto składy zespołów jurorskich:
 

JURY
Festiwalu Zespołów Tanecznych

Maciej Florek – tancerz, choreograf. Zwycięzca I oraz juror IX polskiej edycji programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Twórca wielu prestiżowych projektów tanecznych i teatralnych w Polsce, Europie, Ameryce i Afryce. Występował i prowadził warsztaty w teatrach i przestrzeniach miejskich na czterech kontynentach. Współpracuje z wybitnymi twórcami teatrów tańca. Jest tancerzem i choreografem spektakli i koncertów, współtwórcą tanecznych show oraz wydarzeń teatralnych i plenerowych produkowanych dla telewizji i na potrzeby filmu. (Polska)

Klára Hejníková – choreografka, nauczycielka tańca, sędzia w Czeskiej Organizacji Tańca. W swojej karierze tanecznej zdobyła kilka tytułów mistrzyni Czech, Europy i świata. Specjalistka w zakresie disco dance i disco freestyle. Obecnie pracuje w studiu tańca DIDEDAnce oraz w Centrum Rekreacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Ostrawie. Prowadzi warsztaty taneczne w całej Europie. W kręgu jej zainteresowań jest również edukacja społeczna, psychoterapia oraz praca z trenerami tańca. Kocha taniec i pracę z dziećmi, chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi tancerzami. (Republika Czeska)

Jacek Łumiński – tancerz, choreograf, założyciel i wieloletni dyrektor Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu, dziekan Wydziału Teatru Tańca w bytomskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Tańczył w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu w zespole Conrada Drzewieckiego. Jego szczególne zainteresowanie tradycyjną kulturą Żydów oraz polskim folklorem stało się inspiracją dla stworzenia tzw. polskiej techniki tańca, dzięki której zyskał, jako choreograf, uznanie w świecie.(Polska)

Yann Aubert Karamaounas tancerz, performer, coach, manager kulturalny i wykładowca. Absolwent najlepszych szwajcarskich szkół tańca oraz Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Sportu. Przez wiele lat tańczył na największych scenach świata – wystąpił ponad tysiąc razy w 60. produkcjach topowych choreografów. Specjalista od baletu i tańca nowoczesnego. Choreograf najlepszych światowych szkół tańca, współpracujący z prestiżowymi teatrami, m.in. Opera de Paris czy waszyngtońskim Kennedy Center. Organizator niezliczonych wydarzeń kulturalnych na każdym kontynencie.(Szwajcaria)

Katarzyna Migała – choreografka teatralna i filmowa, pedagożka, wykładowca tańca współczesnego i kompozycji. Założycielka Teatru Tańca DF, dla którego stworzyła ponad czterdzieści autorskich spektakli teatru tańca. Współpracuje z Zakładem Estetyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Domem Norymberskim, z Teatrem Grotowskiego, wykłada na Akademii Muzycznej w Łodzi. Przewodnicząca jury. (Polska)

Agnieszka Obuchowicz-Zweifel – nauczycielka tańca w zakresie baletu dziecięcego i tańca jazzowego. Mistrzyni Niemiec w tańcu towarzyskim. Po latach nauki w różnych stylach w renomowanych szkołach tańca w Polsce, ukończyła studia magisterskie z choreografii na prywatnym Uniwersytecie Anton Bruckner w Linzu. Od 2015 roku uczy tańca jazzowego w Zurychu. Jest certyfikowanym edukatorem dziecięcym w gimnastyce i tańcu, pedagogiem tańca, certyfikowanym nauczycielem tańca w technice baletowej oraz wykwalifikowanym egzaminatorem. Od 2015 roku uczy tańca jazzowego w Zurychu, w tdc dance school&company. (Szwajcaria)

Alexander Tsara znany jako Bboy i RONLEX, członek jednego z najlepszych greckich zespołów hiphopowych i breakdance'owych, którego częścią stał się po uplasowaniu się wśród topowej 16stki REDBULL BC ONE w 2015 roku. Tancerz w XCLUSIV COMPANY, rotterdamskim centrum muzyki, tańca i performance'u, słynącego z organizacji eventów, warsztatów oraz muzycznych projektów. W swojej pracy łączy wiedzę z zakresu tańca współczesnego z umiejętnościami. Jeden z najlepszych w Holandii tancerzy, nieustannie poszukujący inspiracji podczas swoich zawodowych podróży po świecie. (Grecja)

Dariusz Intrys – tancerz, choreograf, absolwent Krakowskiej Szkoły Tańca im. Janiny Strzębosz. Sekretarz jury (Polska)
 

JURY
Festiwalu Piosenki


Justyna Holm – poetka, tłumaczka, autorka ponad 500. polskich i angielskich tekstów piosenek, scenarzystka i autorka (oraz współautorka) około 40. artystycznych programów, widowisk oraz spektakli teatralnych i telewizyjnych, także kompozytorka, pianistka i piosenkarka. Piosenki do jej tekstów zdobywały laury na dziesiątkach festiwali w kraju i zagranicą. Warszawa

Wojciech Myrczek – wokalista jazzowy,zwycięzca oraz zdobywca nagrody publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013. Laureat nagrody dla Największej Indywidualności Konkursu „Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa 2010”, Grand Prix w konkursie „Jazz Voices 2011” (Litwa), I miejsca w konkursie „Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu” (2007r.). Pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.Katowice

Jerzy Petersburski – pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie. Zawodowo związany z TVP, między innymi jako scenarzysta i prowadzący program muzyczno-edukacyjny Petersburski Music Show (TVP ABC). Autor muzyki filmowej, teatralnej i programów rozrywkowych. Warszawa

Beata Przybytek  wokalistka jazzowa, pianistka, kompozytorka, pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III PR im. Mateusza Święcickiego „Mateusz Trójki 2013”. Laureatka I miejsca w konkursie 28. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Ma na koncie sześć autorskich płyt i współpracę z takimi tuzami polskiej sceny jazzowej jak Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. Bielsko-Biała

Katarzyna Wilk – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Zaczynała śpiewanie od gospel, później biorąc udział w różnych projektach muzycznych: od funky, reggae i soul po muzykę lat 20 XX wieku. Współpracowała z zespołami KTO TO, Dreamland, Groovestreet  a także z Mezo, Kayah i Adamem Sztabą. Na koncie ma kilka płyt, wiele nagród Grand Prix i zwycięstwo w polskim finale 46. Sopot Festival.Przewodnicząca jury. Poznań

Małgorzata Kazuś – pedagog, instruktor tańca, kierownik Działu Artystycznego w Konińskim Domu Kultury. Sekretarz jury. Konin
 

serv kdkkonin