Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Jury podsumowało przesłuchania wokalne

 

Bardzo pozytywnie zaskoczył nas poziom prezentacji wokalistów biorących udział w przesłuchaniach do 43. MDFPiT w Koninie – twierdzą zgodnie jurorzy.

 

 

- Jestem zachwycona różnorodnością, wyborem utworów oraz talentem młodych artystów – mówi dr hab. Anna Kamalska. Regulamin Festiwalu jest ,,nieubłagany" i nie mogliśmy zakwalifikować wszystkich. Każdy wokalista, który zgłosił się do przesłuchań, jest cudowny. Proszę byście za rok ponownie się pojawili w przesłuchaniach – dodaje Anna Kamalska.

 

W przesłuchaniach do Festiwalu wzięło udział blisko 400 wokalistów w wieku od 5 do 16 lat. Jak podkreśla Joanna Januszewska, największe wrażenie zrobili na niej wokaliści w wieku 9-11 lat. – Jestem pod ogromnym wrażaniem waszego talentu -  dodaje.

 

Podczas czerwcowych przesłuchań 71 wokalistóww zaśpiewa z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej. Orkiestrą pokieruje Paweł Zielak.

- Praca nad aranżacjami to spore wyzwanie. Chciałabym je napisać tak, by każdy wokalista czuł się dobrze w danym wykonaniu. Próby przed konkursem odbędą się 31 maja – dodaje Paweł Zielak.

 

Przypomnijmy, że w jury tegorocznych przesłuchań wokalnych do 43. MDFPiT w Koninie zasiadali: dr hab. Anna Kamalska z Łodzi, Joanna Januszewska z Katowic, Paweł Zielak z Konina, kierownik muzyczny Orkiestry Festiwalowej. Sekretarzem jury była Joanna Sypniewska z Konińskiego Domu Kultury.

 

43. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca odbędzie się w dniach 31 maja – 4 czerwca. Na Koncert Galowy zapraszamy w sobotę, 3 czerwca.

 

 

https://youtu.be/xHzs_REB6LM

 

 

 

serv kdkkonin