Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal z dotacją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Miło nam poinformować, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało na organizację 43. MDFPiT 350 000 zł. Bardzo dziękujemy, w imieniu organizatorów i uczestników, za docenienie naszego wydarzenia. Przyznana dotacja jest najwyższą przyznaną w tym roku w ramach programu.

 

 

Festiwal otrzymał bardzo wysoką punktację komisji oceniającej wnioski złożone o dofinansowanie w ramach programu ,,Edukacja Kulturalna”.  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał ponad 14 mln zł na dofinansowanie 131 projektów. 43. MDFPiT w Koninie otrzymał dofinansowanie w kwocie 350 000 zł. Całość zadania to kwota 2 000 000 zł.

 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof dr. hab. Piotr Gliński objął także nasze wydarzenie patronatem honorowym.

 

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Festiwal będzie mógł gościć więcej tancerzy i wokalistów oraz zorganizować dla Was wiele atrakcji, w tym Koncert dla Miasta, który w tym roku odbędzie się w dniu Waszego święta Dniu Dziecka.

 

W 43. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2023 zatańczy i zaśpiewa 2 700 młodych artystów. Zaczynamy 31 maja. Na Koncert Galowy zapraszamy 3 czerwca na konińską starówkę.

 

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z większych w Europie. Integruje ponad 2500 wokalistów i tancerzy w wieku 4-16 lat z kraju i zagranicy, których ocenia profesjonalne jury.

Finałem jest Koncert Galowy z profesjonalną oprawą, który dla młodych artystów jest spełnieniem marzeń. Stworzenie przestrzeni do prezentacji pasji, rozwijania kreatywności, aktywizacji twórczej, zdobywania umiejętności świadomej i krytycznej percepcji sztuki oraz poczucia, iż jest ona stałym elementem życia, to cele organizatorów Festiwalu.

Międzynarodowa rywalizacja, udział twórców o uznanym dorobku, sprzyjają uzyskiwaniu najwyższego poziomu wykonawczego i edukacyjnego oraz tworzeniu kapitału społecznego opartego o wartości kultury.

Uczestnicy korzystają z nowych technologii estradowych, które mobilizują do twórczych eksperymentów, w efekcie zdobywając nowe kompetencje społeczne dające szanse na rozwój i mądre doświadczanie świata.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że prezentacjom wokalistów, towarzyszy (na żywo) orkiesra festiwalowa.

 

 

 

 

 

 

 

serv kdkkonin