Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Co warto wiedzieć!

 

Już za chwileczkę, już za momencik widzimy się w Koninie!. W artykule znajdziecie kilka ważnych informacji o wydarzeniu. Do zobaczenia!

 

 

31 maja

Rejestracja uczestników 43. MDFPiT w Koninie rozpocznie się 31 maja o godz. 8.00. Tego dnia czekać będziemy na Was do godz. 20.00.

31 maja odbędą się także próby. W Konińskim Domu Kultury dla tancerzy, w DK Oskard dla wokalistów. Na próby zgłaszacie się do inspicjentów. Próby potrwają do godz. 22.00.

Uroczyste otwarcie 43. MDFPiT odbędzie się 1 czerwca o godz. 9.00 na placu przed KDK.

 

Opaska na rękę (identyfikator festiwalowy) uprawnia do przebywania w obiektach, w których odbywają się imprezy.  Opaska upoważnia także do darmowych przejazdów miejską komunikacją oraz do darmowego wejścia do Muzeum Okręgowego w Koninie oraz zniżki na bilet na krytą pływalnię w Koninie.

 

1 czerwca

O godz. 9.00 otwarcie 43. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Plac przy fontannie przed KDK.

O godz. 9.40 rozpoczną się przesłuchania wokalistów w Domu Kultury Oskard oraz konkurs taneczny w KDK.

 

Zespoły zajmują garderoby przydzielone przez inspicjenta tylko na czas planowanego występu. Prosimy o niezwłoczne ich opuszczanie po występie.

W trakcie przeglądów konkursowych nie wolno używać własnych aparatur oświetleniowych (wszystkie zespoły wystąpią przy białym oświetleniu); oświetlenie w całości zapewnia organizator.

 

O godz. 20.30 widzimy się na Koncercie dla Miasta. Zaśpiewa dla was Magda Bereda.

 

Po obradach jury, na stronie festiwaldzieciecy.pl, opublikujemy listę wokalistów i zespołów zakwalifikowanych do finałowych przesłuchań, które odbędą się w piątek, 2 czerwca.

 

2 czerwca

O godz. 9.30 rozpoczną się przesłuchania finałowe wokalistów i tancerzy. W konkursie wokalnym, w pierwszej kolejności przesłuchani zostaną soliści i duety śpiewające z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej.

Tego dnia rozpoczną się również próby wokalistów do Koncertu Galowego na placu Wolności. Lista wokalistów zaproszonych do udziału w koncercie opublikowana zostanie również na stronie festiwaldzieciecy.pl

 

O godz. 19.00 zapraszamy Was na ognisko i dyskotekę. Na imprezę na plaży zaprasza was Miasto i Gmina Ślesin. Na miejsce musicie dotrzeć we własnym zakresie.

 

Tego dnia, po obradach jury, opublikujemy także listę zespołów wokalnych i małych wokalnych debiutantów oraz listę zespołów tanecznych, które zaśpiewają i zatańczą na Koncercie Galowym. Na stronie festiwalowej opublikujemy także kolejność prób, zaproponowaną przez reżysera koncertu Mateusza Polita.

 

3 czerwca

Próby przed Koncertem Galowym rozpoczną się na placu Wolności o godz. 10.00.

 

O godz. 17.00 sprzed Konińskiego Domu Kultury, wyruszy korowód uczestników Festiwalu. Zachęcamy do udziału w nim wszystkie zespoły taneczne i wykonawców śpiewających.

O godz. 18.00 rozpoczniemy wręczanie nagród na scenie głównej. O godz. 19.15 rozpocznie się część oficjalna Koncertu Galowego.

Przekażcie koniecznie swoim rodzinom i znajomym, że bilety na koncert można kupić w kasie KDK. Jeśli nie będą mogli tego dnia przyjechać do Konina, to Koncert Galowy będą mogli obejrzeć w sieci. Na transmisję z wydarzenia zapraszamy na stronę wp.pl.

Koncert zakończy wręczenie Grand Prix dla najlepszego wokalisty i zespołu tanecznego. Nagrody ufundowały SAWP i ZAiKS.

Nagrody finansowe przekazane zostaną przelewem na podane numery kont bankowych.

 

4 czerwca

Będziemy do waszej dyspozycji w KDK od godz. 9.00 do 12.00

 

 

Biuro Organizacyjne czynne

31 maja od godz. 08.00 – 20.00,

1-2 czerwca od godz. 8.00

w dniu zakończenia Festiwalu (4 czerwca) od godz. 9.00 do godz. 12.00

 

 

Do zobaczenia w Koninie!

 

 

serv kdkkonin