Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Tu kariera się zaczyna!

Na skwerze przed Konińskim Domem Kultury tradycyjnie rozpoczęliśmy 44. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2024! Pogoda, humory i publiczność dopisała! A  w miasto poszedł głośny sygnał, że festiwal wystartował!

 

 

Na początku zabrzmiał oczywiście słynny jingiel „koziołki”, po nim wystąpiły artystki ze Studia Piosenki Estradowej HIT: Laura Bączkiewicz, Majka Bartczak, Justyna Gradomska, Pola Nowak i Alicja Zielińska. Potem wokalistów, tancerzy i partnerów wydarzenia powitał dyrektor festiwalu Robert Glapa. Podkreślił, że to szczególny czas dla miasta. – Właściwie od zakończenia poprzedniej edycji czekamy na ten festiwal. Przed nami dwa wspaniałe dni, pełne emocji oraz radości, bo o nią nam chodzi w Koninie najbardziej. Mam nadzieję, że będziecie te dni pamiętać do końca swojego życia – mówił. Dyrektor życzył wszystkim powodzenia i zapewnił, że mocno trzyma kciuki za uczestników festiwalu! - Mam nadzieję, że do zobaczenia na koncercie galowym. Ważne, by ci, którym się nie powiedzie w tym roku, nie zrażali się. W przyszłym roku będzie kolejny festiwal – dodał Robert Glapa.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest oczywiście przekazanie kluczy do bram miasta. To zadanie należy do prezydenta Konina.  Piotr Korytkowski, przekazując symbolicznie władzę dzieciom i młodzieży powiedział: „Usuwam się cień na najbliższe dni. Kochani, bardzo się cieszę, że jesteście w naszym mieście. Czujcie się tu dobrze. Jesteście uczestnikami bardzo ważnej imprezy dla was, ale i dla Konina, bo jest to święto naszego miasta. W momencie przekazywania kluczy w niebo poszybowały kolorowe balony, a na finał zabrzmiała festiwalowa piosenka „Wpadnij, wpadnij do Konina!”.

Na scenie zaprezentowano również skład jurorów oceniających wykonawców śpiewających i tańczących. Po oficjalnym otwarciu rozpoczęły się przesłuchania wykonawców. W  Konińskim Domu Kultury tradycyjnie odbywają się kwalifikacje dzieci tańczących, a w Domu Kultury Oskard przed jury prezentują się dzieci śpiewające. Wszystkie występy można oglądać online. Linki do transmisji live znajdziecie na stronie festiwalu i na profilu na FB. Jutro odbędą się finały, a w sobotę wielki koncert galowy i wręczenie nagród.

W tegorocznym festiwalu uczestniczy około 2,5 tysiąca wykonawców z ośmiu krajów. Dzisiaj (6 czerwca) zapraszamy wszystkich na imprezę otwarcia na skwerze przed KDK. Rozpocznie ją DJ Sopran, czyli Michał Szymański z RMF MAXX, dołączy do niego choreografka, tancerka Anna YouYa Jujka, a na finał pojawi się jeden z najpopularniejszych DJ-ów i producentów muzycznych Gromee.

 

serv kdkkonin