Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Szukamy pomysłów na piosenkę

Koniński Dom Kultury, organizator Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, ogłosił konkurs kompozytorski na piosenkę dziecięcą i młodzieżową.Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK, zachęcając twórców do udziału w konkursie napisała:

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konkursie na piosenkę dziecięcą i młodzieżową. Przyczynkiem do ogłoszenia konkursu są w szczególności kolejne edycje Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, w czasie których instruktorzy mówią o trudnościach ze znalezieniem nowego repertuaru dla swoich młodych wykonawców. Na brak nowego repertuaru uwagę zwracają także festiwalowi jurorzy.

Koniński Dom Kultury, organizator Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, przy współudziale Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR ogłaszają konkurs na piosenkę dziecięcą i młodzieżowąwe wszystkich kategoriach wiekowych przewidzianych regulaminem Festiwalu: do 8 lat, 9 – 11 lat, 12 – 13 lat, 14 – 16 lat. Liczymy, że dzięki Państwu powstaną piosenki napisane pod konkretne kategorie wiekowe, także pod kątem festiwalowego koncertu galowego, ale nie tylko. Mamy nadzieję na „pojawienie” się piosenek bawiących, cieszących, uczących, bardzo „scenicznych” itd., itd. Na bazie nowych piosenek, aranżowanych na Konin Band Orchestra towarzyszącą uczestnikom Festiwalu od 5 lat, chcemy stworzyć wydawnictwo festiwalowe.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca jest znakomitym miejscem do promowania twórczości kompozytorskiej i literackiej. Dość przypomnieć, że w Koninie tylko na finałach Festiwalu pojawia się ponad 2 tysiące wykonawców. Kolejny Festiwal, już 34., rozpocznie się 5 a zakończy 9 czerwca 2013 r. W razie pytań, proszę kierować je do Biura Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, którym kieruje Ryszard Jarosław Piotrowski, na co dzień kontakt z uczestnikami konkursu trzyma Danuta Nowicka; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (+48)63-211-31-30 w. 22. Proszę też o zaglądanie na stronę festiwalową www.festiwaldzieciecy.pl, stronę Konińskiego Domu Kultury www.kdk.konin.ploraz www.kulturalnykonin.pl, gdzie zamieszczane będą bieżące informacje festiwalowe i konkursowe.

Życzę udanych kompozycji i tekstów piosenek.

By znaleźć treść regulaminu konkursowego, trzeba w menu strony www.festiwaldzieciecy.pl wejść w zakładkę Regulaminy.serv kdkkonin