Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Wampiry na festiwalu?

O naszym wydarzeniu mówi się nawet wśród wampirów! Informacje na temat konińskiego festiwalu zamieściła bowiem pewna blogerka, tancerka, fanka i kolekcjonerka autografów sławnych ludzi, która prowadzi stronę www.vampiresdiaries24.pl Wspomina na nim przemiłe spotkania ze sławami sportu, teatru, filmu i estrady. Kogo spotkała w Koninie?

Z jej wampirzego dzienniczka czynnego całą dobę, wynika, że w naszym mieście, podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, spotkała swoich ulubieńców z You Can Dance Kubę i Sebastiana Piotrowiczów i kogoś tam jeszcze, ale nie pamiętam (autograf od Kuby i zdjęcie z nim, gdzieś mi się zapodziało), znakomitą młodą wokalistkę - Ewę Farną oraz prowadzących koncerty galowe: Jerzego Kryszaka, Katarzynę Stoparczyk i Roberta Janowskiego. I zachęca innych do dzielenia się swoimi spotkaniami, zdobyczami z innymi. Jak się dowiadujemy, autorka wampirzego bloga promuje nasze wydarzenie, na które przyjeżdża ze swoim tanecznym zespołem, tak więc w DNIU WAMPIRZEGO ŚWIĘTA - postanowiliśmy wymienić z nią trochę świeżej krwi (czytaj: odwdzięczyć się!), promując jej stronę.

Dzisiaj przypada bowiem 165 rocznica urodzin Brama Stokera, urodzonego 8 listopada 1847 irlandzkiego dziennikarza, a przede wszystkim autora znakomitych powieści gotyckich. Jego "Dracula" (1897) od ponad wieku cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród czytelników i widzów filmów, oraz seriali, inspirowanych biografią najsłynniejszego hrabiego-wampira wszech czasów! Nikt wcześniej przed nim nie wymyślił TAKIEJ POSTACI i nie przyjął takiej formy pisarskiej (opowieść o przygodach Draculi snuta jest w formie listów i pamiętników, jako literackie zwierzenia).

Miło nam gościć więc kolejnego uczestnika festiwalu!


  

serv kdkkonin