Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwalowe warsztaty wokalne

Wszyscy wokaliści, którzy po eliminacjach „na żywo” zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, będą mieli dodatkową możliwość wzięcia udziału w warsztatach wokalnych. Udział w warsztatach będzie bezpłatny.


Warsztaty są formą edukacji kulturalnej. Celem ich organizacji jest pomoc dla uczestników Festiwalu w zakresie przygotowania ich do występów estradowych, kształcenie umiejętności wokalnych pod kierunkiem fachowej kadry i przy udziale profesjonalnej orkiestry – informuje Ryszard J. Piotrowski, kierownik Biura Festiwalu i kierownik muzyczny Festiwalu. Organizatorzy Festiwalu uważają, na podstawie rozmów z uczestnikami poprzednich edycji Festiwalu, że dotychczasowe formy wymiany doświadczeń między uczestnikami, instruktorami i jurorami, organizowane w czasie trwania Festiwalu, są niewystarczające. - Stąd podjęcie próby – jak przekonuje R.J. Piotrowski - zorganizowania pierwszych warsztatów przed konkursem finałowym dla uczestników zakwalifikowanych do Festiwalu po przesłuchaniach „na żywo”.

W czasie dwudniowych zajęć warsztatowych (4-5 czerwca 2013 r.) uczestnicy będą mogli pracować nad emisją głosu i dykcją, interpretacją piosenek, ruchem scenicznym, także doborem repertuaru. Do tego praca z mikrofonem, akompaniatorem i z Konin Band Orchestra pod dyrekcją Ryszarda J. Piotrowskiego i Krzysztofa Pydyńskiego (dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie).

Z uczestnikami warsztatów pracować będzie wykwalifikowana kadra, mająca bardzo duże doświadczenie twórcze, artystyczne i estradowe. Wśród nich: Janusz Tylman, kompozytor, pianista, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali, od kilku lat juror Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie; dr Anna Serafińska, prodziekan Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie; wokalistka jazzowa, laureatka licznych nagród, wyróżnień i stypendiów, między innymi prestiżowego międzynarodowego konkursu dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festival (2004); Mieczysław Szcześniak, wokalista.
 

Regulamin i program festiwalowych warsztatów wokalnych znaleźć można na stronie www.festiwaldzieciecy.pl, w zakładce Regulaminy.


foto: Archiwum KDK

serv kdkkonin