Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Festiwal pod nowym znakiem

Jacek Doszyń z Wrocławia, godło „ALBRECHT”, jest autorem znaku (logo), który promować będzie Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Na konkurs na logo festiwalu nadesłano 66 projektów.

Komisja konkursowa miała kłopot z rozstrzygnięciem konkursu w pierwszym terminie, określonym w regulaminie. Żadna ze zgłoszonych prac nie spełniała bowiem oczekiwań Konińskiego Domu Kultury, organizatora festiwalu. Spośród nadesłanych prac komisja wybrała trzy, które – zdaniem komisji – także wymagały uzupełnień. Autorzy prac oznaczonych godłami: „333555”, „ALBRECHT” i godło w kształcie rozety, prace uzupełniło.
- Było dla nas zaskoczeniem, że aż 66 prac nadesłano na nasz konkurs. Ale to także wielka przyjemność móc pracować nad tak dużym, różnorodnym i bogatym materiałem. Zdecydowana większość prac z powodzeniem mogła być wykorzystywana przy tworzeniu plakatów, bądź innych form informacji wizualnej. Nieliczne spełniały warunki przewidziane dla logo. To dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować drugi etap konkursu, do którego zaprosiliśmy autorów trzech prac z prośbą, by swoje dzieła uzupełnili. Ostateczny efekt jest bardzo zadowalający – oceniła Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, przewodnicząca komisji konkursowej, dyrektor KDK.
Ostatniego dnia stycznia br. komisja konkursowa postanowiła nagrodzić pracę Jacka Doszynia z Wrocławia, godło „ALBRECHT”. Jury w protokole napisało: „Oceniony projekt autorski spełnia wszelkie wymogi organizatorów”. Zatem - logo zaprojektowane przez Jacka Doszynia (prezentujemy je obok) promować będzie festiwal, począwszy od tegorocznej, już 34. edycji. Dodajmy, że Koniński Dom Kultury jest wyłącznym właścicielem praw do nowego znaku graficznego festiwalu.


 

serv kdkkonin