Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Jurorzy z nieboskłonu

5 czerwca br. rozpocznie się już 34. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Uczestnicy, tańczący i śpiewający, szlifują formę. Do festiwalu przygotowują się także dwa składy jurorskie.


Marek Grabowski, scenograf związany z konińskim festiwalem od jego pierwszej edycji, mawiał: – Konin zawsze zapraszał czołówkę. Tu nigdy nie zjeżdżali dziady ani trampkarze. A dzieci potrzebują autorytetów w postaci gwiazd. Podążając za intencją scenografa, Koniński Dom Kultury zaprosił do tegorocznego jury właśnie same gwiazdy. Oto kilka informacji o tych, którzy będą oceniali uczestników 34. wydania największej na naszym kontynencie imprezy dedykowanej małym artystom.

Jury Festiwalu Tańca

Katarzyna Czerwińska pedagog, choreograf; dyrektor Ośrodka Pracy Pozaszkolnej w Barlinku, kierownik artystyczny Formacji Słońce Słoneczna Gromada. Jurorka festiwali tanecznych, corocznych przeglądów amatorskiego ruchu artystycznego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Katarzyna Skawińska choreograf teatralny i filmowy, pedagog, nauczyciel tańca współczesnego. W 1990 r. założyła Teatr Tańca DF w Krakowie, dla którego stworzyła około czterdziestu autorskich przedstawień tanecznych. Jej choreografie były wielokrotnie nagradzane na festiwalach tańca w Polsce i zagranicą. Współzałożycielka i wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Tańca Współczesnego w Bytomiu; współzałożycielka Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej; członkini International Dance Council CID UNESCO (od 2004); dyrektor artystyczny Międzynarodowej Letniej Szkoły Tańca w Koszęcinie.

Jarosław Staniek choreograf, reżyser, tancerz, także reżyser i scenarzysta. Wielokrotny mistrz Polski break dance. W latach 1991-1997 był kierownikiem grupy baletowej w warszawskim Teatrze Syrena. Związany m.in. z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej. Autor choreografii do polskich adaptacji musicali „Grease”, „West Side Story”, Jesus Christ Superstar” i „Chicago”. W 2005 r. zrealizował pierwszy w Polsce musical hip-hopowy „12 ławek”.

Zbigniew Zasada choreograf, pedagog, przewodniczący jury tanecznego 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Dyplomowany nauczyciel tańca Imperial Society of Dancing. Wicesekretarz Międzynarodowej Organizacji Tańca (International Dance Organization – IDO), zajmujący się sprawami zagranicznymi IDO; sędzia międzynarodowy International Dance Sport Federation, sędzia międzynarodowy IDO; kapitan reprezentacji Polski IDO.

Razem z jurorami polskimi festiwalowe prezentacje taneczne oceniać będą jurorzy z zagranicy:

Iveta Baloghova (Słowacja) – choreograf, pedagog.

Anna Bilibina (Rosja) – absolwentka i pedagog Moskiewskiej Szkoły Baletowej w Moskwie, choreograf, instruktor tańca.

Edilio Pagano (Włochy) – choreograf, pedagog, tancerz, specjalista tańca latynoamerykańskiego i show dance; prezydent International Dance Organization we Włoszech.

Funkcję sekretarza jury pełnić będzie Małgorzata Kazuś, kierownik działu artystycznego Konińskiego Domu Kultury.


Jury Festiwalu Piosenki

Krystyna Piotrowska – muzyk, kompozytor, pedagog; zajmuje się także promocją młodych talentów wokalnych za granicą.

Lora Szfran – wokalistka. W 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Paweł Sztompke – dziennikarz, recenzent muzyczny, związany z Programem III i I Polskiego Radia, kierownik redakcji muzycznej Programu IPR.

Janusz Tylman – pianista, kompozytor, aranżer, twórca muzyki filmowej, teatralnej oraz musicali; współpracuje z teatrami muzycznymi w Polsce, Europie, w Stanach Zjednoczonych; uczestnik programu TVP2 „Śpiewające fortepiany” oraz trener wokalny w programie TV Polsat „ Jak oni śpiewają”; przewodniczący jury wokalnego Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

W jury oceniającym wokalistów, zasiadać będą także:

Snezana Polyhronova-Karnolsky (Bułgaria)

Viktor Leis (Niemcy).

Sekretarzem jury wokalnego będzie Ryszard Jarosław Piotrowski, dr hab. sztuk muzycznych, kierownik Biura Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

serv kdkkonin