Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
ZOBACZ OPCJE DOSTĘPNOŚCI

Konin Band Orchestra na „Złotej Tarce”

Minęły zaledwie dwa lata od czasu zorganizowania Konin Band Orchestra, a zespół już został zauważony przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” i zaproszony do Iławy na jego XL edycję.


Koninianie prowadzeni przez Ryszarda J. Piotrowskiego, zagrali już na otwarciu Old Jazz Meeting, 13 sierpnia 2010 r. Iława TV zarejestrowała:

„Złota Tarka” to jedna z największych imprez poświęconych jazzowi tradycyjnemu w Europie. Tradycja festiwalu sięga lat 60. minionego wieku. Pierwsze edycje odbywały się w warszawskiej „Stodole”. Od 18 lat „Złota Tarka” rozbrzmiewa w Iławie, od 1995 roku w amfiteatrze im. Louisa Armstronga, który wybudowany został specjalnie na potrzeby imprezy.

Impreza cieszy się wciąż ogromną popularnością wśród artystów z Polski i zagranicy. W roku 2010 nad Jeziorakiem koncertowali między innymi Krystyna Prońko, Mietek Szcześniak, Grzegorz Turnau, Ewa Bem, Marysia Sadowska oraz kilkanaście doskonałych zespołów z Polski, Rosji, Francji, RPA i Wielkiej Brytanii. W poprzednich latach w Iławie występowały znakomite gwiazdy estrady polskiej, w tym m.in. Ewa Bem, Hanna Banaszak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Majewski, Jerzy Duduś Matuszkiewicz, Wojciech Karolak, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Rosiewicz, Paweł Tartanus oraz doskonali wykonawcy zagraniczni: Errol Dixon, Anatol Gerasimov, Kenn Ball, Harriet Lewis, Kevin Mahogeny, Angela Brown, Wayne Bartlett czy Oscar Klein.

Ryszard J. Piotrowski: - Na nagrodę nie liczyliśmy, ale już samo zaproszenie do występu konkursowego jest już pewnego rodzaju nobilitacją.   

serv kdkkonin